vaiduoklis-priešais-OMH-868x450

Skulptūra “Juodasis vaiduoklis”

Piliavietės pašonėje, šalia viešbučio Old Mill Hotel galite rasti skulptūra “Juodasis vaiduoklis”. Skulptūra įkūnija vieną iš senųjų Klaipėdos legendų, kurioje pasakojama, kaip 1595 metų Klaipėdos pilies sargybinis Hansas fon Heidė iš Ditmaršo žemės staiga išvydo vaiduoklį… Mistiškas legendos svečias po trumpo pokalbio su kariškiu įspėjo, jog miestui gali „grūdų ir malkų pritrūkti…”, o po to taip pat netikėtai pradingo rūke.

Pilies muziejus

Miesto pradžią žyminčioje vietoje, piliavietėje, 2002 m. rugpjūčio mėn. duris atvėrė naujas, modernus muziejus, kuris pasakoja apie Klaipėdos miesto įsikūrimą, pilies raidą, atspindi senųjų klaipėdiečių buitį bei gyvenimą. Ekspozicijos dalį sudaro įrengtas kompiuterių terminalas, kuriuo gali naudotis visi lankytojai.

Pilies muziejus
su-akmeniu-siluetasbw

Skulptūra “Bučinys”

Danės upės kratinėje, šiauriniame rage galite išvysti ant pirštų galų pasistiebusią bronzinę mergaitę siunčiančią bučinį kitoje Danės pusėje stovinčio berniuko su šuneliu skulptūrai. Skulptūrai atitinkamai ir skirtas vardas “bučinys”. Ši skulptūra Klaipėdos krantinę puošia ir lankytojų laukia nuo 2014 metų birželio mėnesio pradžios.

Skulptūra “Vaikystės svajonė”

Įkūnijanti vaikystėje gimstančias įspūdingiausias ir reikšmingiausias svajones, buvo pastatyta Klaipėdos uosto kruizinio terminalo teritorijoje. Tai vieta, kur atkeliauja didingi kruiziniai laivai, kur mėgsta būriuotis miestelėnai ir miesto svečiai.

skulpt-berniukas-su-suneliu-1_7r9GwSBd-950x450
1200px-Klaipėda_teatra_placo_(teatros_aikštė)_Ännchen_von_Tharau_1

Teatro aikštė

Teatro aikštė yra Klaipėdos miesto širdis. Tai labai mėgstama klaipėdiečių ir jų svečių susibūrimo vieta. Teatro aikštė lyg koks magnetas traukte traukia žmones. Čia vyksta koncertai, Tarptautinis Pilies Džiazo Festivalis, Jūros šventė ir kiti renginiai.

Skulptūra “Taravos Anikė” ir paminklas Simonui Dachui

XX a. pradžioje magistratas svarstė, kaip geriau panaudoti Teatro aikštę. Buvo siūloma dalį jos paversti skveru, o kitą palikti laisvą visuomenės susibūrimams. Pagaliau nutarta aikštės viduryje statyti fontaną ir aplink jį įrengti trikampį skverelį. Fontanas 1912 m. buvo pastatytas, o skverelio atsisakyta. 1912 m. Teatro aikštėje įrengtas fontanas buvo skirtas Klaipėdoje gimusio poeto, Karaliaučiaus universiteto profesoriaus Simono Dacho atminimui. Skulptūra vaizduojanti jaunutę basą mergaitę – vieną iš poeto apdainuotų herojų.
„Taravos Anikės” meilės daina dainuojama ne tik Vokietijoje, bet ir Šveicarijoje bei Austrijoje. Ją galima rasti tarp Vokietijos liaudies dainų. o Miuncheno rotušės varpai dar ir šiandien skambina šią melodiją.

upload-39726-1323885001
danes_uzutekis_4

Danės krantinė – Meridianas

Mokomasis burlaivis “Meridianas” pastatytas 1948 metais Suomijoje kaip kontribucija Tarybų Sąjungai po Antrojo pasaulinio karo. Jų išlikę labai nedaug. “Meridianas” kaip mokomasis burlaivis nustojo veikęs 1967 metais, vėliau stovėjo Danės upės krantinėje netoli Biržos tilto ir burlaivyje veikė baras-restoranas. 2013 m. laivas  buvo sutvarkytas ir gražintas į savo nuolatinio stovėjimo vietą Danės krantinę

Gintaro muziejus “Amber Queen”

Plati ekspozicija supažindins lankytojus su įspūdingiausiomis kolekcijosmis. Senovinės pypkės, antikvariniai gintaro dirbiniai, gražiausi gintaro gabalai iš įvairių pasaulių šalių, unikalūs inkliūzai – kad pamatyti visa tą neapsakomą grožį.

16_adc805262151bfff73fd522755152082
1269193521v.lukosaitisvakarieneketuriems1984

Klaipėdos skulptūrų parkas

Čia per daugiau kaip dešimtmetį buvo statomos Smiltynėje vasaros metu skulptorių sukurtos skulptūros. Šiame parke stovi apie 116 skulptūrų.

Klaipėdos Laikrodžių muziejus

Muziejus įkurtas 1984 m. Viena didžiausių Europoje laikrodžių ekspozicija lankytojus supažindina su laiko matavimo prietaisų istorine raida – kalendoriais, saulės, vandens, ugnies, smėlio, mechaniniais laikrodžiais. Eksponuojami renesanso, baroko, klasicizmo, moderno apdailos laikrodžiai. Baldai, paveikslai, graviūros atkuria istorinį foną.

klaipedos-laikrodziu-muziejus
search

Mažosios Lietuvos muziejus

viename seniausių Klaipėdos senamiesčio namų, pastatytame XVIII a. pabaigoje, įsikūręs didžiausias Klaipėdos krašto istorijos muziejus. Čia jūs galėsite susipažinti su pagoniška ir krikščioniška krašto kultūra, paklaidžioti senųjų kartografų žemėlapiais, suprasti kaip formavosi Rytų Prūsija ir Klaipėdos kraštas. Pamatysite senąją Klaipėdą atvirukuose ir fotografijose. O besidomintys šio krašto amatais pamatys ne tik kuo puošdavosi šio krašto žmonės, bet ir kokius avilius bitėms iš šiaudų rišdavo.

“Meno kiemas”

Žvilgsnis į menininkų kiemelį, įsikūrusį XVIII a. fachverko sandėliuose.
Atskirą grupę sudaro sandėliai lenktais stogais, paplitę 18 a. II-joje pusėje. Šie unikalūs statiniai buvo dažniausiai dviejų aukštų, jie buvo statomi ir kiemuose. Tokio tipo sandėlį kaip tik galima pamatyti šiame kieme.Meno dirbtuvės, kurios kviečia lankytojus pajusti praėjusių laikų dvasią, susipažinti su Vakarų Lietuvos amatininkų dirbiniais bei pabandyti kurti patiems.

kkkc-menininku-kiemelis-2_TXrcxbaf
rotuse

Klaipėdos miesto rotušė

istorinis pastatas, kuriame per Napaleono karus laikinai gyveno (1807-1808 metais) Prūsijos karalius Frydrichas Vilhelmas III su karaliene Luize. Tai klasicistinio stiliaus namas, statytas XVIII pab. – XIX a. pr. ir priklausęs danų konsului Lorkui, o vėliau jo giminaičiui Consentiui. 1846 m. miesto magistras nupirko šį pastatą, kuris tapo Klaipėdos rotuše.
Nuo 2011 metų į šį istorinį pastatą sugrįžo Klaipėdos miesto meras, dalis miesto savivaldybės administracijos tarnautojų.

Lietuvos jūrų muziejus ir delfinariumas

Iš Klaipėdos per marias persikėlus keltu, šiauriausiame Kuršių nerijos taške – Kopgalyje – lankytojų laukia Lietuvos jūrų muziejus. Kazematuose po tvirtovės pylimais įrengta lietuviškos laivybos istorijos ekspozicija. 1994 m. atidarytas delfinariumas, kuriame nuotaikingais šou lankytojus džiugina delfinai bei Kalifornijos jūros liūtai.

delfinai-naujose-juru-muziejaus-patalpose-63770756
vyt_0283_2

Klaipėdos zoologijos sodas

Važiuojant iš Klaipėdos Kauno link dešimtajame kilometre poilsiautojo akį turėtų patraukti nesena nuoroda dešinėn – į Klaipėdos zoologijos sodą, įsikūrusį Jonučių kaime. Tai privatus zoologijos sodas Klaipėdos rajone, kuris buvo įkurtas 2002 m. Savininkas – Edvardas Legeckas.

Dinozaurų parkas “DINOPARKAS RADAILIAI”

vos už 7 kilometrų nuo Klaipėdos Jūs atsiduriate unikalioje vietoje – „Dinozaurų parke DINO.LT“. Vaizdingoje teritorijoje, gamtos apsuptyje įsikūrusiame parke gyvena daugiau nei 40 natūralaus dydžio, šnypščiančių, vandeniu besispjaudančių bei riaumojančių dinozaurų.

Rujangozauras